Az ereszcsatornák összehasonlítása anyag szerint: Műanyag vagy fém?

Rozdíl mezi plastovými a kovovými žlaby

<![endif]-->
 

Minden anyagnak megvannak az előnyei és hátrányai. Ez elsősorban az Ön elvárásaitól, a költségvetésétől és - akár hiszi, akár nem - a földrajzi elhelyezkedésétől függ. Nézzük most részletesebben és különböző nézőpontokból a műanyag és a fém ereszcsatornák jellemzőit, hogy tudja, melyik ereszcsatornát hol válassza.

Milyen anyagokból készülnek az ereszcsatornák?

Az anyagot tekintve többféle ereszcsatorna-rendszer létezik. A Strefa.cz-nél a következő ereszcsatorna típusokat tartjuk raktáron:

Az ereszcsatornák anyaga Gyártó
műanyag BRYZA
posink KJG
színezett cink KJG
alumínium PREFA

 

A piacon rézből, titán-cinkből vagy acélból készült ereszcsatornákat találhat.

 
 

A műanyag ereszcsatornák bizonyítottak, de nem a hegyekbe valók

Aműanyag ereszcsatornák a legolcsóbb megoldás, és a jelenlegi modern gyártási technológiának köszönhetően bátran felveszik a versenyt a fém ereszcsatornákkal.

Vágásoktól, karcolásoktól és szennyeződésektől mentes

A rendkívül ellenálló PVC biztosítja, hogy az ereszcsatornák ellenállnak az ütéseknek és a karcolásoknak (pl. faágak által). Ezenkívül az anyagot tömegében festik, így az esetleges karcolások nem láthatók, és ami a legfontosabb, nem járnak az ereszcsatorna tulajdonságainak elvesztésével.

A műanyag ereszcsatornák teljesen ellenállnak a korróziónak. Nincs szükség újrafestésre, csak rendszeres tisztításra és rutinszerű ápolásra. Ezenkívül a PVC-nek van a legalacsonyabb érdességi együtthatója (0,007 mm), így a műanyag ereszcsatornák kivételesen simák. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a víz könnyen és gyorsan áramlik át rajtuk, ami megakadályozza a szennyeződések felhalmozódását.

Egyszínű, könnyű és könnyen felszerelhető

A közhiedelemmel ellentétben a minőségi műanyag ereszcsatornák nem veszítik el a színüket. A gyártó BRYZA például a PN-EN 607:2005, PN-EN 1462:2005, PN-EN 12200-1:2002 szabványok követelményeinek megfelelően elvégzett laboratóriumi vizsgálatokkal és öregedési tesztekkel igazolta termékeinek színtartósságát.

Aműanyag ereszcsatorna-rendszerek könnyűek és könnyen telepíthetők. Nem igényelnek speciális szerszámokat, az elemek készletként illeszkednek egymáshoz, és a telepítést Ön is elvégezheti. A műanyag ereszcsatornán nem kell lyukat vágni a kazán számára, mivel az ugyanúgy működik, mint egy ereszcsatorna-csatlakozó.

Egy másik cikkünkben láthatja, hogy milyen egyszerű a BRYZA rendszer saját maga telepítése.

Hosszú élet a hegyeken kívül

Egy apró hiányosság lenne. A hó, a jég és a fagy nem tesz jót a műanyag ereszcsatornáknak. A jó hír az, hogy a vetemedés és a repedés csak hosszú távon jelent kockázatot. ami a mi körülményeink között alapvetően a hegyvidéki területekre korlátozódik. Más helyeken a műanyag ereszcsatornák élettartama 50 év körül van.

Az előnyök érvényesülnek

Ha összegezzük a műanyag ereszcsatornák előnyeit, akkor a következőket kapjuk:

  • ütésállóság,
  • karcolások és korrózió,
  • rendkívül sima felület,
  • színtartóság,
  • könnyű telepítés,
  • hosszú élettartam.

Az egyetlenhátránya, hogy a nagy mennyiségű hó és a tartósan fagypont alatti hőmérséklet megrövidíti az élettartamukat.

 

Fém ereszcsatornák esetében ez az adott anyagtól függ.

A műanyaggal végeztünk, itt kezdjük:

Az ereszcsatornák típusa Maximális tartósság
alumínium ereszcsatorna rendszer 80 év
horganyzott ereszcsatorna rendszer 50 év

 

Az alumínium és a horganyzott ereszcsatornáknak van a legnagyobb érdességi együtthatójuk, amelyeken a leggyorsabban halmozódik fel a szennyeződés. Ez azonban védőelemek használatával megelőzhető.

Bárhogy is legyen, a bevonatos vagy festett ereszcsatornák jobbak a karbantartás megkönnyítése érdekében. A festett cink ereszcsatornákat például mindkét oldalukon körülbelül 25 mikrométer vastagságú poliuretánnal festik, majd a szükséges keménység elérése érdekében lakkozzák. Ez a védelem karbantartásmentessé és hosszabb élettartamúvá teszi a rendszert.

Másrészt azonban nagy gondot kell fordítani az összeszerelésre, amikor fennáll a kivitel sérülésének veszélye. Ekkor korrózió lépne fel, és az élettartam jelentősen csökkenne. Ugyanezen okból kifolyólag az így kezelt ereszcsatornák nem ajánlottak fák között álló épületekhez, amelyek ágai karcolásokat okozhatnak a felületen.

Ereszcsatornák karbantartással vagy anélkül

Ahorganyzott ereszcsatornák hajlamosak a korrózióra, ezért rendszeresen ellenőrizni kell őket. A bevonatos ereszcsatornák viszont ellenőrzésre szorulnak az esetleges karcolások miatt. Ha ez a helyzet, a sérült területeket javítófestékkel kell átfesteni. Az általunk kínált fém ereszcsatornák közül az alumínium ereszcsatornák az egyetlenek , amelyek nem rozsdásodnak és nem igényelnek karbantartást.

A cinkszíntartósága PE kivitelben akár 20 év is lehet. Az alumínium esetében a felületkezelés P10-re változott, ami egy Coil-Coating módszer, amelyet a PVDF lakk minősége egészít ki. Ezzel akár 40 éves festési élettartam érhető el.

Igényesebb összeszerelés

A fém ereszcsatornákat nehezebb felszerelni. A gumi nélküli ereszcsatornák esetében a beépítéshez speciális fúvóka szerszámokra is szükség van. Ereszcsatornacsatlakozó használata nélkül szegecsekre és vízvezeték-tömítőanyagra van szükség. Az ereszcsatorna-doboz beépítésekor lyukat kell vágni az ereszcsatornába. Ezenkívül, mint fentebb említettük, a felületet súlyosan károsíthatja a gondatlan beépítés.

A fém ereszcsatorna anyagok összehasonlítása

A lényeg, itt vannak a tények:

  • A Cseh Köztársaságban acink a legelterjedtebb, de egyben a korrózióval szemben a legérzékenyebb is.
  • Afestett cink hosszabb élettartamú, de nagyon óvatosan kell bánni vele, hogy elkerüljük a festék lekopását.
  • Azalumínium ereszcsatorna-rendszerek karbantartásmentesek, rendkívül tartósak és könnyűek.
 

Melyik ereszcsatorna anyag a legolcsóbb?

A legjobb dolog a végén - az árak összehasonlítása. Példaként összehasonlítjuk a BRYZA (műanyag), a KJG (cink) és a PREFA (alumínium) ereszcsatorna-rendszereket, mindegyik sötétbarna színben.

Minden gyártótól "vásároltunk":

  • 12 db párkányhorog ø 125
  • 6 m vályú ø 125
  • vályúcsatlakozó ø 125
  • 2 felület ø 125
  • kazán ø 125/100
  • 3 db ø 100-as könyök (2 db a csatorna homlokzathoz való közelítéséhez és egy a csatorna kivezetéséhez)
  • 6 m ólomcső ø 100
  • 3 hüvely és három tüske a rögzítéshez

Vételár:

Műanyag rendszer
BRYZA 125/90
Horganyzott rendszer
KJG 125/100
Alumínium rendszer
PREFA 125/100
3476 Kč 7 375 CZK 8 229 Kč
 

Melyik ereszcsatorna a legjobb az Ön számára?

A cikkből kiderül, hogy a műanyag ereszcsatornák nagyon kényelmes megoldást jelentenek, különösen, ha az alföldön él. Ha a fagykároktól tart, akkor a horganyzott rendszerhez nyúlhat, de vigyázzon a karcolásokkal és a korrózióval. Ha pedig nem bánja, hogy felárat kell fizetnie, akkor válassza a tartós és karbantartásmentes alumínium változatot. Bármelyik opciót is választja, velünk együtt döntsön. Az ereszcsatorna-rendszerek teljes választékát kínáljuk, és szívesen adunk tanácsot a választással kapcsolatban.

 

Válasszon ereszcsatorna rendszert
Létrehozva2020. 01. 22.
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Részletes beállításokÖsszes engedélyezése